Fotograf na Chrzest – przeczytaj jeśli szukasz fotografa.

Fotograf na Chrzest Święty

Przyjęcie dziecka do Kościoła katolickiego to dla Was zapewne ważne wydarzenie w życiu rodziny. Zasługuje na poważne potraktowanie i udokumentowanie. Zamieńcie więc zdjęcia wykonywane telefonem na rzecz profesjonalnego fotografa na Chrzest, a otrzymacie świetnej jakości pamiątkę na całe życie. Spójrzcie, jak wygląda u mnie fotografia Chrztu Świętego.

fotograf tarnobrzeg

Profesjonalny fotograf na chrzest Tarnobrzeg, Sandomierz, Stalowa Wola

Może uznacie to za nie najlepsze porównanie, ale fotografia Chrztu nieodmiennie kojarzy mi się z fotografią ślubną. Rozsyłacie zaproszenia, przyjeżdża rodzina, trwają przygotowania w domu, potem ceremonia, a na końcu siadacie przy stole z najbliższymi i spędzacie z nimi resztę tego emocjonującego dnia. Czy to nie jest podobna sytuacje do wesela? Idąc tropem powyższej analogii – fotografem na Chrzest nie powinien być znajomy trzymający smartfon a zawodowiec, który po prostu zna się na rzeczy. Profesjonalny fotograf na Chrzest gwarantuje Wam wysoki poziom wykonanej usługi. Dzięki temu po latach nie będziecie żałować niewyraźnych i słabej jakości zdjęć, na których nie widać Waszego dziecka.

fotograf na chrzest mielec
fotograf na chrzest kielce
fotograf na chrzest tarnobrzeg
fotograf na chrzest mielec
fotograf na chrzest lublin

 

Chrzest – jak pracuje fotograf na chrzest?

Do fotografii Chrztu Świętego podchodzę zupełnie poważnie i z dużym zaangażowaniem. To ważny dzień dla rodziców i dziecka, dlatego stawiam na styl reportażowy bo on pokaże w pełni niuanse tego dnia. Jako fotograf usuwam się w cień, aby niezauważonym uwiecznić relacje łączące mamę i tatę z małym człowiekiem znajdującym się w ich ramionach. Dyskretne fotografowanie sprawia, że czujecie się swobodnie, co widać na fotografiach, a tym samym pozwala na naturalny przebieg wydarzeń. Pamiątka w postaci zdjęć z Chrztu będzie po latach rozczulać Was – rodziców –  a dziecku pozwoli od podszewki poznać historię swojego życia.

fotograf na chrzest kielce
fotograf na chrzest opatow
fotograf tarnobrzeg
fotograf na chrzest Stalowa Wola
fotograf na chrzest tarnobrzeg
fotograf na chrzest tarnobrzeg

Dzień Chrztu – co jest istotne aby dobrze go utrwalić?

Zdjęcia dokumentujące Chrzest Święty rozpoczynam od przygotowań w domu rodziców. Z mojej perspektywy jako fotografa i osoby dokonującej selekcji wykonanego materiału mogę powiedzieć że takich zdjęć jakie powstaną w domu nie zrobimy już w dalszej części dnia. Tu dziecko czuje się bezpiecznie i swobodnie, otoczone jest miłością rodzinną i nie jest żadną tajemnicą że w takiej atmosferze powstaną wyjątkowe ujęcia ❤️ Czas przygotowań to też doskonała okazja do wykonania portretu, gdy trzymacie całe swoje życie na rękach i patrzycie na nie z wielką miłością. Takie zdjęcia rodzinne to must have tego dnia.

Dalej – zdjęcia z Chrztu to fotografowanie Mszy Świętej wraz z ceremonią. Nie odkryję Ameryki jak powiem że fotografuje to co się dzieje. Ale korzystam wtedy ze swojego doświadczenia i uprzedzam zbliżające się wydarzenia odpowiednim ustawieniem. Jeśli stoisz we właściwym miejscu to masz dobry kadr, jeśli nie jesteś tu gdzie trzeba to masz problem i pot Cie zalewa. Tu się właśnie kłania profesjonalne fotografowanie Chrztu Świętego a w nim umiejetność “czytania” zbliżających się sytuacji i odpowiednie ich rejestrowanie.

fotograf na chrzest stalowa wola

Opcjonalnie reportaż mogę poszerzyć o sesję fotograficzną w lokalu z rodziną i najbliższymi. To dobry czas na zdjęcia z zaproszonymi gośćmi, zdjęcia z tortem oraz jeśli pogoda pozwoli, sesje fotograficzną w pobliżu lokalu. Przeważnie jest tak iż w najbliższym otoczeniu znajduje się zielona strefa, park w którym możemy wykonać kilka naturalnych portretów z dzieckiem przy świetle dziennym.

fotograf na chrzest mielec

Zdjęcia z Chrztu – ile ich otrzymacie?

Wszystko zależy od zakresu – jeśli fotografuję samą msze będzie ich mniej niż w przypadku materiału w którym są przygotowania, msza i sesja w lokalu.

Finalnie otrzymacie fotoreportaż liczący minimum 80 ujęć przygotowanych w moim autorskim stylu i udostępnionych w galerii online. Przeważnie jest jednak tak że gotowych zdjęć oddaje więcej i zdarza mi się za dodatkową dopłatą przekazać rodzicom nawet 300 zdjęć z Chrztu Świętego. Stworzycie z tych zdjęć album rodzinny, wywołacie je, oprawicie w ramkę i powiesicie w centralnym miejscu w domu, a może wykorzystacie je na prezent dla dziadków?

Jako fotograf na Chrzest i jednocześnie tata dwóch młodych kobiet zrealizowałbym wszystkie 3 punkty 🙂

fotograf na chrzest Stalowa Wola
fotograf na chrzest tarnobrzeg
fotograf na chrzest rzeszów
fotograf na chrzest ostrowiec

Jeśli podoba Wam się styl mojej fotografii i mieszkacie w pobliżu Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza, Stalowej Woli czy Tarnobrzegu, odezwijcie się i skorzystajcie z zakładki Kontakt. Skonfrontujemy terminy i przedstawię Wam, ile kosztuje fotografia Chrztu Świętego.

Fotograf na chrzest Mariusz Twaróg – zapraszam 😉

fotograf na Chrzest Tarnobrzeg
fotograf na chrzest mielec
fotograf na Chrzest Tarnobrzeg
fotograf na chrzest mielec
fotograf na Chrzest Ostrowiec Świętokrzyski
fotograf na chrzest opatów

Profil na Facebook’u – facebook.com/PhotoByMT
Profil na Instagramie – instagram.com/mariusztwarog.pl/

Pieniny
<<< Pieniny
>>> Sesja ciążowa Karoliny.
fotograf tarnobrzeg

3 komentarze

  1. Dzień dobry. Bardzo proszę o ofertę sesji Chrztu Świętego. Miejsce uroczystości Obrazów pod Sandomierzem.
    Termin chrztu to 24 lipiec.

    Pozdrawiam
    Magdalena Kycko – Żuchowska

Leave a comment