Fotografia komunijna czyli dobre zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej.

  • fotograf tarnobrzeg

 

Fotografia komunijna Sandomierz, Stalowa Wola i Tarnobrzeg.

 

Zdjęcia komunijne Sandomierz

Wielkimi krokami zbliża się sezon komunijny. Chciałbym więc zaproponować Wam sfotografowanie tego ważnego wydarzenia, jakim jest przystąpienie Waszego dziecka do Pierwszej Komunii Świętej. To doniosłe przeżycie religijne zarówno dla dziecka, jak i całej rodziny, więc zasługuje na poważne potraktowanie. A przede wszystkim na uwiecznienie w profesjonalny sposób.

Fotografia komunijna to jeden z aspektów mojej pracy jako fotografa. Zdjęcia komunijne wykonywałem już niezliczoną ilość razy. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby rodzice żałowali, że wynajęli profesjonalnego fotografa, który wykonywał zdjęcia podczas komunii. Zawsze są zadowoleni i przekonani, że warto było zainwestować pieniądze w taką pamiątkę. Biorąc pod uwagę zdobyte doświadczenie i umiejętności śmiem powiedzieć wprost: chętnie sfotografuję Komunię Świętą Waszego Dziecka. Poniżej prezentuję moje fotografie wykonane podczas tych właśnie uroczystości. Zobaczcie i oceńcie sami.

fotograf na Komunię SandomierzFotografia komunijna fotograf na komunię Kielce

Jeżeli zdecydujecie, że to właśnie ja będę fotografował ten ważny dzień w życiu Waszego Dziecka, to chciałbym zaproponować Wam dwie (a właściwie to trzy) możliwości do wyboru: mogę wykonać dla Was reportaż komunijny lub plenerową sesję komunijną. Albo jedno i drugie wedle życzenia.

fotograf na komunię stalowa wolafotograf na komunię Tarnobrzegfotograf na Komunię Rzeszówfotograf na komunie tarnobrzeg

Reportaż fotograficzny z Pierwszej Komunii Świętej

To propozycja dla rodziców, którzy nie mieli wpływu na wybór głównego fotografa uroczystości lub rodziców, którzy chcą dobrze i szczegółowo udokumentować ten ważny dzień.

fotograf na komunię Tarnobrzeg

Często jest tak, że wybór fotografa na komunię to zadanie jednej, dwóch osób, zazwyczaj przedstawicieli komitetu rodzicielskiego. Ich wybór niekoniecznie będzie Wam się podobał. Wiadomo, ludzie mają różne – również fotograficzne – gusta. Zatem zdjęcia fotografa wybranego dla całej klasy, mogą zwyczajnie nie być w Waszym typie. 

Ale nie to jest największym problemem. Główny fotograf nie jest w stanie wystarczająco dobrze skupić się na danym dziecku a zwłaszcza na jego rodzinie która pewnie rozsiana jest po całym kościele. Wiadomo, że fotograf NA PEWNO zrobi kilka dobrych zdjęć każdemu dziecku (podczas przyjmowania Pierwszej Komunii Świętej koniecznie), ale może się okazać, że chcecie mieć zdecydowanie więcej ujęć z tej uroczystości. Jest to naturalne że osoby które dokumentują fotografiami życie swoich dzieci chcą mieć jak najlepszy materiał z tego dnia. I tu pojawia się opcja indywidualnego fotografowania Komunii Świętej.

Fotograf komunijny tylko dla Was

Jako osobisty fotograf będę mógł skoncentrować się tylko i wyłącznie na Waszym dziecku, które przystępuje do Pierwszej Komunii. To ono będzie w centrum uwagi, a Wy jako rodzice, nie będziecie się musieli ani przez chwilę martwić, że dziecko nie będzie miało wystarczająco dobrej pamiątki. Moją pracę, jako Wasz fotograf komunijny, mogę rozpocząć od przygotowań do tego ważnego wydarzenia, czyli od zdjęć wykonywanych w domu. Następnie zrealizuję pełny reportaż w kościele z poszanowaniem pracy głównego fotografa, a skończę na pamiątkowej sesji z gośćmi w lokalu i kilkoma zdjęciami dziecka w plenerze. Taki reportaż może oznaczać dla Was około 150 zdjęć obrobionych w moim stylu, finalnie udostępnionych w galerii chronionej hasłem.

Fotografia komunija Tarnobrzeg

Sesja Komunijna w plenerze.

To druga opcja, o której wspomniałem wcześniej, gwarantująca, że będziecie mieć piękne zdjęcia komunijne swojego dziecka. Komunijną sesję plenerową polecam wykonać innego dnia niż dzień ceremonii – na spokojnie, bez pośpiechu, gdy wszystkie emocje, zarówno dziecka jak i rodziców, już opadną. Zawsze proponuję wykonanie tej sesji w ciągu tak zwanego Białego Tygodnia. Taka sesja trwa zazwyczaj godzinę i może odbyć się w dowolnym miejscu. Zachęcam jednak, by wybierać miejsca, w których rządzi natura. Niech to będzie teren, gdzie jest dużo zieleni, drzew, roślin. Dla mnie, jako fotografa, to ulubione miejsca ze względu właśnie na zieleń – daje wyborny kontrast i jest wspaniałym tłem do zdjęć.

Jako fotograf z wieloletnim doświadczeniem mam swoje ulubione i sprawdzone miejsca w okolicy. Należą do nich chociażby Park Dzikowski w Tarnobrzegu lub też Park przy Zamku w Baranowie Sandomierskim. Zachęcam, aby na sesję komunijną zabrać ze sobą rekwizyty – książeczkę do modlitwy, medalik czy też różaniec. Są to bardzo ważne symbole tej uroczystości i powinny zostać uwiecznione na zdjęciach. Nie muszę chyba dodawać, że najważniejsze podczas sesji plenerowej są dobry humor i pozytywne nastawienie 🙂

fotografia komunijnafotograf tarnobrzegfotograf tarnobrzegfotograf tarnobrzegfotograf tarnobrzegfotograf na komunie Sandomierzfotograf sandomierz fotograf na komunie Sandomierzfotograf na komunie stalowa wola

Jeśli jesteście zainteresowani moją fotografią komunijną, a zaprezentowane tu zdjęcia przypadły Wam do gustu, to zapraszam do kontaktu.

 

Fotografia komunijna Sandomierz i Tarnobrzeg. 

 

fotograf tarnobrzegProfil na Facebook’u – facebook.com/PhotoByMT
Profil na Instagramie – instagram.com/mariusztwarog.pl/
Profil na prowedaward.com – prowedaward.co

tygodnik nadwiślański
<<< Tygodnik Nadwiślański i sesja walentynkowa
>>> Klasyczna sesja na zamku w Baranowie Sandomierskim
sesja na zamku w baranowie sandomierskim

Leave a comment