Parada Mikołajów Tarnobrzeg

parada mikołajów Tarnobrzeg

Parada Mikołajów Tarnobrzeg 2021.

W tym roku miałem po raz drugi przyjemność fotografować w Tarnobrzegu wspaniałe wydarzenie. Wyjątkowe na naszej lokalnej scenie. Parada Mikołajów Tarnobrzeg 2021. Ale tym razem znalazłem się w samym środku tej imprezy i można powiedzieć że byłem aktywnym uczestnikiem. Obserwowałem ją od lat, 2 lata temu przemierzyłem ją z przyjaciółmi. Ale zawsze pociągało mnie sfototografowanie szczęścia dzieciaków którzy na widok Mikołajów dostają eksplozji szczęścia.

Stowarzyszenie Esteka jako główny organizator.

Głównym organizatorem imprezy jest tarnobrzeskie Stowarzyszenie Esteka. Robią wiele dobrego dla miasta Tarnobrzega. Jest organizacją pozarządową której celem jest organizacja imprez edukacyjnych, kulturalnych, oraz letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W okresie zimowym można jednak liczyć na ich specjalny mikołajkowy dar – przejazd ulicami Tarnobrzega aut i motocykli w biało czerwonych barwach. Tak było i w tym roku, 6 grudnia Parada Mikołajów Tarnobrzeg dała o sobie znać.

Jak wiele znaczy prezent od Mikołaja?

Siadając na pojazd pełen tarnobrzeskich Mikołajów nie sądziłem czego doświadczę. Nie mówię o samym fotografowaniu ale o widoku dzieci oczekujących w zimnie Parady Mikołajów. Przecież ich spotkanie trwało kilka sekund ale to nic nie znaczyło w obliczu spotkania wytęsknionego Mikołaja. Każde dziecko jeśli dostało drobny prezent mikołajkowy to w tej chwili nie potrzebowało do szczęścia niczego więcej. Pierwszy raz w życiu zobaczyłem taki ocean dziecięcych uśmiechów, dla mnie to było fascynujące spotkanie. Szkoda tylko że na Placu Bartosza Głowackiego nie udało się zorganizować tradycyjnego spotkania ale reżim to reżim.

A co ma do powiedzenia tarnobrzeski fotograf?

Well. Tarnobrzeski fotograf w tym wszystkim robił co mógł aby udokumentować to cenne wydarzenie. Chciałbym powtórzyć to doświadczenie w przyszłym roku tylko z pewną modyfikacją. Muszę wyglądać jak oryginalny Mikołaj, sama czapka to za mało. Poprawię się 😉