Magda i Darek – wesele w Dworze Dwikozy

fotograf tarnobrzeg

Magda i Darek – wesele w Dworze Dwikozy

Ten ślub i wesele to historia szczególna, a nasza znajomość z Magdą i Darkiem sięga czasów przed pandemicznych. Czasów, w których wszystko było przewidywalne, a organizacja wesela nie była obarczona żadnym ryzykiem. Dziś patrzę na nie z pewną nostalgią bo przeżyliśmy ze sobą wiele radosnych i wzniosłych chwil.

Sesja narzeczeńska na polu lawendowym

Naszą wspólną fotograficzną przygodę rozpoczęliśmy od sesji narzeczeńskiej. To chyba najlepszy sposób na przełamanie wszelkich barier między parą i fotografem, a jednocześnie jest to możliwość sprawdzenia się narzeczonych przed obiektywem. Procentuje to później, w trakcie reportażu. Stres związany z tym, że jest się fotografowanym, staje się znikomy. Fotograf jest już dobrym znajomym, jego obecność nie jest krępująca, a na zdjęciach wychodzi się korzystnie, bo ma się już pewne nabyte doświadczenie modelki/modela 😉
Sceną sesji narzeczeńskiej Magdy i Darka było pole lawendowe niedaleko Kraśnika – Lawendowe Wzgórze. Dla mnie jako fotografa okazało się dobrym polem do fotograficznych popisów – długie rzędy lawendy długolistnej dawały spore możliwości tworzenia ciekawych kadrów. Zdjęcia w lawendzie niosą ze sobą dużą atrakcyjność wizualną, kolorystyka potrafi być obłędna, ale powiem Wam, że kilka czarno-białych klatek też robi dobrą robotę. Oglądając je odpoczywamy od intensywnego koloru i powracamy uwagą całkowicie do naszych głównych bohaterów.
Ale żeby te zdjęcia nie były monotonne, to dodaliśmy kilka ujęć w słonecznikach i kilka ujęć w szklarni w Charzewicach. Dzięki temu mamy różnorodną sesję, z której naprawdę byłem zadowolony.

Przygotowania do ślubu – fotograf ślubny Tarnobrzeg

Przygotowania do ślubu były nietypowe, bo odbyły się w trzech domach. Makijaż został wykonany w mieszkaniu Magdy w Stalowej Woli, przygotowania Darka u jego Rodziców, a finiszowaliśmy w Tarnobrzegu w domu rodzinnym Pani Młodej. Wszyscy byli w fantastycznym nastroju. W każdym z tych trzech miejsc, w których fotografowałem, panował świetny klimat, co sprzyjało ciekawym kadrom – wieloplany przeplatałem ujęciami portretowymi, których podczas przygotowań Pary Młodej zabraknąć nie może.

Ślub w Dwikozach – fotografia ślubna świętokrzyskie

Uroczystość zaślubin odbyła się w Kościele w Dwikozach – położonym na wzgórzu, w malowniczym miejscu, z kapitalnym widokiem na pobliskie osiedle. Kościół ma swój niezwykły urok. Czerwona cegła, z której jest zbudowany, nawiązuje do stylu romańskiego. Również jasne wnętrze kościoła robi wrażenie i jest przyjazne dla fotografa. Ściany udekorowane są współczesną polichromią o motywach figuralnych, pojawia się też mozaika, a w oknach modernistyczne witraże. Kościół okazał się również doskonałym tłem do zdjęcia grupowego, które wykonaliśmy tuż po uroczystości zaślubin. No i ten Mercedes, genialny, klasa i elegancja w jednym. Idealne auto do ślubu. Vembre Events mocno polecam!

Wesele w Dworze Dwikozy

Skoro ślub w Dwikozach to i wesele w Dworze Dwikozy.  To miejsce stylowe, nasączone elegancją, wyróżniające się prawdziwą klasą. Mówiąc o nim, nie można nie wspomnieć o kuchni – serwują tu naprawdę wykwintne dania! Chciałbym zwrócić również uwagę na bardzo wysoki poziom obsługi imprez weselnych – z takimi ludźmi aż miło współpracować. To profesjonaliści, lubiący swoją pracę, co widać po ich szczerym uśmiechu i stosunku wobec gości. W dodatku ogród Dworu Dwikozy to miejsce, które kusi i w którym aż chce się odpoczywać. Goście weselni bardzo lubią spędzać tu czas, oddając się wspólnym rozmowom, odpoczywając od hucznej zabawy na parkiecie. Tak było też w przypadku gości Magdy i Darka – wszędzie było ich pełno! Na parkiecie, w ogrodzie, po prostu wszędzie! Podczas wesela działo się naprawdę sporo, co dostarczyło mi wielu możliwości do fotografowania. Gdzie się nie obróciłem, tam naciskałem na migawkę w swoim aparacie! Zabawa na tym weselu rosła tak, jak napięcie w filmach Hitchcocka – zaczęło się od trzęsienia ziemi na parkiecie, a z każdą godziną impreza rozkręcała się coraz bardziej!
Przed Wami Magda i Darek i ich wesele w Dworze Dwikozy.

Sesja ślubna w Tatrach i Pieninach

Od początku było wiadomo gdzie jedziemy na plener. Z Magdą i Darkiem wybraliśmy się w Tatry i Pieniny. Góry to zawsze dobry pomysł, piękne tło i wiele szans, na dobre i klimatyczne kadry. Poza tym był to dwudniowy plener, dzięki czemu mogliśmy wykonać zdjęcia w różnych porach dnia – fotografowaliśmy tak w dzień, jak i w porze zachodzącego słońca. Tak więc różnorodność, jeśli chodzi o klimat pór dnia jest kompletny. Kilka ciekawych ujęć udało nam się zrobić również na sesji w Czorsztynie, przy Pasterskiej Chacie, położonej w samotności tuż nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego. Z tego wypadu jestem bardzo zadowolony, zarówno z atmosfery panującej podczas wyjazdu, jak i ze świetnie spędzonego czasu z Magdą i Darkiem. Oczywiście ze zdjęć także, które nie tylko oddają piękno górskiej natury, ale przede wszystkim niezwykłe uczucie Pary Młodej. 

sesja ślubna w łazienkach
<<< Klaudia i Tomek - wesele w Ostrowcu Świętokrzyskim
>>> Sesja Walentynkowa dla Tygodnika Nadwiślańskiego
fotograf tarnobrzeg

Leave a comment